הרפואה הטבעית, הדוגלת בגישה הוליסטית, רואה במחלה ובכל ליקוי שהוא חוסר איזון של הנפש והגוף, אשר מתבטא ברמה הגופנית, הרגשית והנפשית של האדם. אף כי הרפואה הרגילה (הקונבנציונאלית/האלופתית) מכירה במרכיבים הנפשיים של סימפטומים גופניים רבים (דחק/Stress עשוי, למשל, לגרום להופעת כיב או כאבי ראש כרוניים), לרוב היא מעדיפה לדכא את הסימפטומים, הן הגופניים והן הפסיכולוגיים. הרפואה הטבעית רואה בסימפטומים סימן או השתקפות של אי-יציבות עמוקה יותר באדם, ומנסה לשקם את ההרמוניה הגופנית והנפשית, מתוך הנחה שזו תשכך את הסימפטומים.

קרא עוד

האסטמה הינה שם כולל למחלה עם סיבות רבות ולא קל להגדיר אותה, גם אם קל לזהות חולה אסטמה. שמות אחדים (עבריים) לאסטמה : קצרת, גנחת, גנחת-הסימפונות ולפעמים במקום אסטמה נאמר ברונכיט-ספסטית. האסטמה מתבטאת בהיצרות של ענפי הסימפונות והסימפונינים ודבר זה בא לכלל ביטוי בקשיי נשימה. ישנם גורמים סיבתיים (כגון : עויתות שרירים, בצקת בקרומים, או עלייה ברמת הריר). וישנם גורמים ראשוניים שביניהם הבולטים הם : גורמים תורשתיים ומשפחתיים (כמעט תמיד נמצא במשפחה חולי אסטמה או אקזמה ובעיקר אקזמה שדוכאה), אלרגיות – למזונות ולגורמים סביבתיים, זיהומים – המצב מחמיר עם הדלקתיות (גם אם לא ידוע כיצד). גורמים פסיכולוגיים, עצירות, יציבה לא נכונה ועוד סיבות שלא כאן המקום למנותם, ואפנה את הקוראים לספרי - "אסטמה וגמרנו..." בו אפשר יהיה למצוא את כל הקשור לענין.

קרא עוד

עם הגיל עולה הדרישה של הגוף לסידן, ובמיוחד אצל נשים, בשל שינויים הורמונאליים וכד' ולכן אלו שצרכו סידן (בתזונה) בכמויות קטנות מדי הם (ובעיקר : הן) אלה שסבלו יותר. מחקרים רפואיים מצאו שככל שמרבים בצריכת חלבונים מן החי כך ייברח יותר סידן ודבר זה הוכיח סופית את טענת הצמחונים לנקודה שהיתה לא ברורה במשך שנים - מדוע נשים צמחוניות סובלות פחות מבריחת סידן ומשבירת עצמות בכל נפילה קטנה.

קרא עוד

בעבר, כאשר רצו לומר על אדם שהוא בריא, אמרו שלחייו סומק אדמומי, כיום הנדירות של הסומק האדמומי מראה לנו על התפשטות האנמיה בציבור. אנמיה פרושה "ללא-דם", וסיבות רבות לאנמיה. יכולה להיות אנמיה כתוצאה מדימום, אך לעיתים קרובות מאוד האנמיה נובעת ממחסור בחומר האדום הוא ההמוגלובין (נושא החמצן בדם).

קרא עוד

על מנת לעזור כדי שלערמונית לא יפלשו מיקרו-אורגניזמים זרים (חיידקים וכדומה) רצוי לקחת גם כמוסות "פרוביוטיקה" (לא חלבית), ומיץ חמוציות טהור או כמוסות של "חמוציות" כדי למנוע את הדבקויות החיידקים לקירות מערכת השתן והמין (בדומה למה שקורה ב"דלקת דרכי השתן".

קרא עוד