הרפואה הטבעית, הדוגלת בגישה הוליסטית, רואה במחלה ובכל ליקוי שהוא חוסר איזון של הנפש והגוף, אשר מתבטא ברמה הגופנית, הרגשית והנפשית של האדם.
אף כי הרפואה הרגילה (הקונבנציונאלית/האלופתית) מכירה במרכיבים הנפשיים של סימפטומים גופניים רבים (דחק/Stress עשוי, למשל, לגרום להופעת כיב או כאבי ראש כרוניים), לרוב היא מעדיפה לדכא את הסימפטומים, הן הגופניים והן הפסיכולוגיים.
הרפואה הטבעית רואה בסימפטומים סימן או השתקפות של אי-יציבות עמוקה יותר באדם, ומנסה לשקם את ההרמוניה הגופנית והנפשית, מתוך הנחה שזו תשכך את הסימפטומים.

תחת השם רפואה טבעית אני כולל את כל השיטות הנקראות נטורופתיה והומיאופתיה (מודרנית), גם אם יהיו כאלה שיחלקו עלי ויכללו תחת הכותרת רפואה טבעית רק את הטבעונות, וליתר ייקראו "שיטות לא קונבנציונאליות".

הנטורופתיה מאמינה (וזהו גם ה"אני מאמין" שלי), כי לכל מחלה יש סיבה אשר במקרים רבים נעוצה בהתעלמות מחוקי הטבע – משמע התעלמות מהוראות ההפעלה והתחזוקה בדיוק כפי שיקרה אם נתעלם או נזלזל בהוראות התחזוקה של מכוניתנו (או כל כלי עבודה אחר).
כוונתי בעיקר להתעלמות בתחומי התזונה ואורח החיים כגון מתח, חוסר פעילות גופנית, צריכת מזונות לא מתאימים ועוד... ותפקיד הנטורופתים (המרפאים) הוא למצוא את הגורם או הגורמים ולטפל בהם באמצעים טבעיים. הנטורופתיה נמנעת מדיכוי סימפטומים, ומעדיפים טיפולים לא פולשניים, וללא תופעות לוואי.

רפואה נטורופתית נמצאת לפעמים תחת השם "רפואה משלימה" ובמיוחד כאשר מעוניינים להפחית מכבודה. ברפואה המשלימה אני אכלול את כל המקצועות הכלולים בנטורופתיה כאשר הם מפוצלים לחלקים. כאשר אנחנו "מטפלים" רק בשיטה מסוימת אחת – זו רפואה משלימה, לדוגמא : רפלקסולוגיה, דיקור, שיאצו, תזונה, תוספי-מזון, צמחי-מרפא, פעילות גופנית וכדומה.
כאשר אנחנו לא משלבים בין השיטות ותמיד בשילוב צריכה התזונה לתפוס מקום כבוד, לרוב לא תהיה הצלחה – מאחר וזו לא הנטורופתיה במיטבה.
באתר זה אנסה להראות את השילוב שבין השיטות השונות (זו הנטורופתיה)
כאשר בראשונה אסביר על שיטות הטיפול השונות שיגרמו לכם להרגיש יותר "טופ". 

נטורופתיה (נטורו=טבעי, פתיה=ריפוי)

שיטת ריפוי טבעית/אלטרנטיבית, המתבססת על תזונה, מרכיבי התזונה = הנוטריינטים הם תוספי המזון, צמחי מרפא, תמציות-צמחים (כולל פרחי באך), והמלצות לאורח חיים בגישה הוליסטית – המשלבת את הידע המדעי המודרני עם הידע המצטבר והמייחסת חשיבות לקשר גוף/נפש. 

הומיאופתיה (הומיאוס=דומה, פתיה=ריפוי)

זו גישה ברפואה שהוגדרה עוד במאה ה-18 ע"י הרופא הגרמני ד"ר האנמאן.
 ההומיאופתיה המודרנית וההומוטוקסיקולוגיה הן החוליות המקשרות בין הרפואה המדיצינית (הקונבנציונאלית) לבין האלטרנטיבית/המשלימה וזהו המענה האופטימלי לבעיות הבריאות של האדם המודרני, לטווח הקצר (הסימפטומטי) ולטווח הארוך (הכרוני). 

 אקופונקטורה (אקוס=מחט, פונגר=לדקור)

דיקור = צורה של רפואה משלימה שהיא חלק מהרפואה הסינית. 
הטיפול מתבצע באמצעות סיכות דקות בנקודות בגוף בהתאם למידע שנאסף במשך 5,000 שנה.
ברפואה המערבית ובנטורופתיה משתמשים בשיטה זו בעיקר לריפוי בעיות כרוניות וכאבים מכל סוג ותמיד בשילוב עם השיטות האחרות ובמיוחד עם צמחי-מרפא.

 סילוק אלרגיות / IPEC

סילוק האלרגיות יכול להתבצע בשתי שיטות : 
בהומיאופתיה (המודרנית) עם הידע הרפואי המתקדם ביותר, ו/או באמצעות טיפול ה-IPEC

Integrated Physio Emotional Clearing
ומשמעו "ניקוי משולב של רגישויות פיזיות ואמוציונאליות.
טיפול זה מצריך מספר פגישות (1-2 בשבוע) אבל ההצלחות ניכרות בעין.

  כל הפעילויות מבוצעות אחרי "בדיקת-שיער" ואבחון במכשיר Scope/MARS 
 בצורת איבחון זו נגלה את הרגישויות והאלרגיות (האישיות) של המטופלים, ונגלה את הצרכים האישיים בויטמינים ומינראלים וחומצות-אמינו, את צמחי-המרפא המתאימים את ההומיאופתיה (הומוטוקסיקולוגיה) המודרנית והמיוחדת למטופל/ת הנבדק/ת

ובמיוחד את הטיפול הנדרש אישית, כי לא לכולם נדרש אותו הטיפול...